| teeooo a întrebat:

Anul acesta voi avea banchetul si nu stiu exact cum sa ma imbrac.
La inceput am fost inebunita dupa rochiile de tip 'cocktail ' dar bugetul meu e cam limitat.
Vreau o rochie in stil rock, oarecum, cum poarta Avril Lavigne.
http://www.candyglam.com/tag/avril-lavigne/ >- asa ceva.
M-am gandit sa imi fac un outfit din 2 bucati. un maieu si o fusta cu elastic lat in talie. din material roz satinat si deasupra straturi de dantela neagra, dinaceea cum e rochia lui Avril de mai sus ( nu prea stiu cum se numeste )
Cum pot sa imi croiesc singura acea fusta?
Si cum sa accesorizez acest outfit, avand in vedere ca vreau sa arate cat mai rock. Ma gandeam la o manusa pe mana stanga din dantela neagra, poate fara degete. cu cateva lanturi argintii, sau doar unu pentru a nu fi prea incarcata, si niste sandale in stil rock de asemenea.
Vreo idee?

5 răspunsuri:
| smilerz19 a răspuns:

Se numeste tutu si o poti face chiar tu, asa : http://lucilledesigns.wblog.ro/......utu-skirt/

Ia-ti ciorapi de plasa cum poarta Avril, si ia-ti niste tenisi cu tocuri, asa:
http://t0.gstatic.com/......tp?/images

sau, daca esti inalta si nu vrei toc ia-ti niste tenisi obisnuiti negri.

Poti sa iti iei manusi fara degete, jambiere de maini [ hand warmers ] sau multe multe bratari. Un lant negru lung [ sau niste margele negre lungi ].
Unghii negre, clar. :x

Parul onduleaza-l dar ciufuleste-l un pic.

Si inca ceva, tutu-ul si maieul nu ti le face negre sau gri.
Roz, galben, verde, portocaliu, albastru - cam astea ar fi culorile.
Si toate accesoriile si pantofii sa fie negre.
Ai arata suuuuper. :x
Si eu in genul asta m-am imbracat la banchet. Si m-am machiat la ochi cu mult mult negru.
Bucura-te de banchet. Eu am trecut intr-a 9-a si mi-e tare dor de banchet. :X :(
Succes!

| mihaelabr a răspuns:

Poti sa te duci la un croitor cu poza rochiei lui avril lavigne (o poza cat mai detaliata)
daca croitorul se pricepe, va iesi foarte frumos si ieftinwinking
noroc

| laradio a răspuns:

Tutu se numeste si da, il poti confectiona singura.
Uite aici:http://lucilledesigns.wblog.ro/......utu-skirt/

Ceva bratari cu tinte.Niste sandale romane cu talpa joasa sau niste cizme gotice.:d
Distractie placuta!~

| Danyellaaa a răspuns:

Da ideea ta este cool, Avril Lavigne se imbraca in special de la firma Abbey Down, cauta pe net aceasta firma ca poate gasesti haine care sa iti placa mai mult si iti permite si bugetul.
Bafta!