| AndreiDoMino a întrebat:

aparatul dentar mobil isi face treaba la fel ca cel fix?

Răspuns Câştigător
| topsecretname a răspuns:

Cel fix este foarte incomod, dar merge extrem de repede.Prietena mea cea mai buna a avut fix, si durerile si umflarea gingiilor sunt oribile.Eu am avut mobil,si-a facut treaba in ani, dar a fost foarte comod, nu l-am simtit deloc dupa ce m-am obisnuit cu el

2 răspunsuri:
| laviii a răspuns:

Sora mea la inceput a purtat aparat mobil asa i`a spus doctorul dar nu sia` facut treaba a si dat aprox. 5 mil pe el dar acum ia pus fix si il are de apox. 2 luni si i sa`u indreptat perfect dintii numai ca trebuie sa-l poarte 2 ani deoarece a atunci cand il i`a jos sa ramana tot asa perfecti, Eu zic sa iti pui unul fix costa mai mult dar esti sigur ca isi face treaba. ( apox. 15 mil vechi costa) mergi la un dentist si vezi ce spune si el. Nu te gandi la ce spun alti ca ai aparat dentar si fac glume proaste gandeste`te ca dupa acea o sa ia niste dinti perfecti. Sper ca te-am ajutathappy

| BeatriceNote a răspuns:

Salut!
eu am avut si aparat fix si mobil!
ele isi fac treaba la fel, dar cel mobil este mai greu de intretinut si de purtat.cel fix lucreaza intr-un timp mai scurt, dar este si mai scump.