| JohnnySilverhand a întrebat:

Salut, as dori mai multe moduri de a scapa de cosurile de pe fata.

5 răspunsuri:
| SMTHING a răspuns:

Cel mai sigur si practic mod este sa mergi la un dermatolog. El iti va spune exact de ce ai nevoie pentru a scapa de cosuri.
Asa ca da repede o fuga la elwinking

| Peridava a răspuns:

Ai ten gras, asa ca poti folosi (sfintul) sapun de cate ori te speli pe fata. Recomandat si dimineata, si seara.

| Holy2010 a răspuns:

De ce vrei mai multe?
Unul si bun! PanOxyl gel si te scapa de cosuri.
Gasesti pe olx la cineva din Cluj, in farmacii nu este.

| XXSupradozaDeVisexx a răspuns:

La ora actuala, cosurile reprezinta cea mai mare problema dermatologica globala. Dermatologii incearca variate tratamente pentru a trata pacienti cu aceasta afectiune.

Mai mult ca sigur si tu realizezi cat de greu este sa ai acnee si cat de greu este sa o tratezi.
Primul pas in tratarea afectiunii este reprezentat de mierea manuka.
Mierea Manuka este probabil una din miracolele naturii. Pretul ei este putin mai scump, dar merita! Desi este un pret cam mare, 190 lei, vei scapa de acest stafilococ si totodata si de cosuri, daca nu ai o forma severa. Ea este produsa de albine din florile copacilor de Manuka din Noua Zeelanda.Aceasta miere nu doar ca te scapa de acest stafilococ auriu, dar creste si imunitatea.

Mierea manuka se administreaza cu o jumatate de ora inainte de fiecare masa principala cate o lingurita! Cantitatea dintr-un borcan este suficienta pentru un tratament de o luna de zile.
Secretul 2: Roaccutane
Roaccutane actioneaza asupra tuturor tipurilor de acnee, cum ar fi: acnee chistica, acnee nodulo-chistica si acnee conglobata.

Pretul roaccutane este in jur de 50 de lei pe o cutie cu 3 folii a cate 10 pastile fiecare. Deci aproximativ 50 de lei pentru o cutie de 30 de pastile.
Secretul 3: O masca pentru puncte negre si cosuri. Schizandra
Schizandra reprezinta un fruct folosit de chinezi de aproximativ 2000 de ani. A fost mentionat in cea mai veche farmacopee chinezeasca al lui Seng Nong.

Masca cu schizandra micsoreaza porii largiti si curata punctele negre.
De asemenea pe langa acest ingredient activ, masca mai contine si alte substante naturale cum ar fi hamamelis, salvie si galbenele. Toate aceste substante au un efect bactericid crescut la nivelul tenului si combat bacteria P. Acnes.

Prin aceste 3 secrete sunt sigur ca vei scapa de cosuri si de puncte negre cat mai repede.

| JohnnyJohn24 a răspuns:

Iti spun ce am facut eu. Am avut cosuri pana mai acum un an si ceva. Te duci la dermatolog. O sa iti dea niste creme si probabil pentru cateva zile niste pastilute, apoi o sa iti recomande sa mergi la cosmetica. Cosmeticianul iti va stoarce toate cosurile de pe fata si in o saptamana sau doua vei avea fata curata. Atat ca e putin dureros la cosmetica cand iti va stoarce cosurile, insa merita. Eu am ramas cu cateva semne pe fata, nu foarte vizibile, insa putin enervante.