| diana2008 a întrebat:

Stiti cumva o metoda pentru a scapa de cosurile de pe fata?

3 răspunsuri:
| tuGatita a răspuns:

Daca nu ai multe spala-te dimineata si seara cu un sapun cu sulf de la plafar/ magazin naturist. E vreo 5 lei. miroase cam urat dar daca de exemplu inveti dimineata sau trebuie sa pleci devreme undeva, sterge fata cu un servetel umed parfumat, fara alcool. nu da cu crema ca incarca tenul. Apropo, daca ai cosuri presupun ca ai tenul gras macar un pic. Sapunul rezolva si problema cu excesul de sebum, insa daca ai deja un ten uscat te poti da si cu o crema hidratanta care sa nu incarce. eu am mai folosit creme tot cu extract de sulf, din plante, dar am ramas la sapun. simplu, ieftin si da rezultate dupa primele spalari! parca am facut reclama nu? laughing

| Farmec a răspuns:

In cazul acneei este foarte importanta etapa de curatare a fetei. Noi recomandam produsele din gama Gerovital Plant Stop Acnee, http://farmec.ro/produse/criterii-115-gerovital-plant-stop-acnee/1.html, in special Gelul, Fluidul antiseptic si Crema sebo-reglatoare

| danceisme a răspuns:

Incearca mixtura mentolata.E doar 4 lei-5 lei si o gasesti la toate farmaciile, inclusiv la Catena.