| forlucky a întrebat:

As dori sa aflu detalii la marimea 34 la blugii Bershka barbati. Detalii cu sunt marimea taliei, soldurilor si lungimea interioara a piciorului.

7 răspunsuri:
| anonimbla123456 a răspuns:

Cand selectezi marimea. apesi pe tabel de marimi, ai acolo tabelul.

| forlucky explică (pentru anonimbla123456):

Tabelul cuprinde marimile de la 36 in sus

| JackR a răspuns (pentru forlucky):

Daca te uiti cu atentie in tabelul acela, o sa realizezi ca fiecare marime este cu 4 cm mai mare decat precedenta: M36 - 74/91 cm, M38 - 78/95 cm, M40 - 82/95 cm s-a.m.d.
Poti sa presupui ca pentru M34 ai 70 cm in talie si 87 cm in sold.

| forlucky explică (pentru JackR):

Si lungimea interioara a piciorului

| JackR a răspuns (pentru forlucky):

De ce nu te duci intr-un magazin Bershka sa intrebi? Sau ai vrea sa ma duc sa cumper blugi marimea 34 si sa-i masor pentru tine?

| forlucky explică (pentru JackR):

In judetul meu nu este mall.Tu ce masura de blugi Bershka porti m-ai ajuta sa ma orientez.Toti bugii mei sunt de H&M si port 29/32

| andreia67 a răspuns (pentru forlucky):

29 corespunde cu 36 nu 34 (29x2.54 =73.66). Lungimea de 32 inch este considerata cea standard, putini producatori europeni fac marimi scurte (echivalente cu 30 american) sau lungi (34 american). Cel mai bine te masori dupa tabelul lor si vezi unde te incadrezi.
Partea interesanta e ca au preluat si la barbati standardul de la femei, diferenta e ca sunt cam cu o marime mai largi in talie.