| MauroMania777 a întrebat:

As vrea sa îmi recomandați si mie remedii naturiste sau produse eficiente care funcționează pentru creșterea rapida a parului.Incerc deja uleiul de ricin asa ca vreau si alte idei. (Sunt băiat). Mulțumesc

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista asemenea remedii de crestere rapida a parului!
Parul creste hormonal, in functie de hormonii tai si de hrana ta zilnica, crescand intre 1cm si maxim 1.5 cm pe luna.

Uleiul de ricin nu ajuta la cresterea parului si nici nu grabeste cresterea lui, doar intareste radacina firului de par existent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am foliculita si medicul dermatolog mi-a recomandat sa fac tratament cu Apolexy pentru creșterea părului.

| Jackpot2 a răspuns:

Sa mănânci fibre, știu ca suna ciudat dar eu când am mâncat fibre cu iaurt parul meu a crescut mai frumos și a devenit mai bogat și mai lucios. Sper ca te am ajutat!