| Roobbyy a întrebat:

Salut baieti. Am nevoie de un sfat din partea voastră, cum îmi pot da " barba și mustață jos "dacă am coșuri pe față?
De fiecare data când încerc cu bicul tai coșurile și curge mult sange (am 17 ani și cu ce ar fi mai ușor sa îmi dau jos)?
Mersi

4 răspunsuri:
| Darius81 a răspuns:

Nu stiu sincer daca poti sa faci ceva, incearca sa dai foarte usor sa vezi daca reusesti, daca nu aia e, o sa iti treaca si cosurile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e normal. Poate ai o lamă de proastă calitate. Ia una cu bandă de protecție, de obicei albastră sau portocalie și eventual cu 2-3 rânduri de lamă. Iar în paralel cu asta mergi la dermatolog să mai rezolvi cu coșurile.

| luigifan a răspuns:

Nu. Lasa-l sa creasca, si dupa il razi. Dar nu mult, ca sa nu-ti curga sange, asa cum a zis

| Roobbyy explică (pentru anonim_4396):

Sunt sub tratament. au dispărut fața cum aveam înainte. din cauza pubertății apar