| Melania2002 a întrebat:

Cate kilograme ar trebui sa am la 11 ani (implinesc luna asta) cu o inaltime intre 1.50-1.60?
Dau fudita big grin.

Răspuns Câştigător
| Irishka1 a răspuns:

50Kg e perfect

8 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Intră aici http://calculator-greutate-ideala.host22.com/......ideala.php şi calculează-ţi tu exact.
Pa-pa.

| Katoky a răspuns:

Buna!
1.50=40kg
1.60=50kg

| RsKd a răspuns:

45kg.

| Scarabeul a răspuns:

45-55kg

| vasile999 a răspuns:

34-40

| Piitica a răspuns:

Kilogramele nu depind de varsta, se zice ca daca ai 1.50 ar trebui sa ai 40 de kg aproximativ iar daca ai 1.60 50 de kg. dar eu cred ca ar trebui sa te simti tu bine in pielea ta si e ok.

| NoRegrets96 a răspuns:

Pai. de obicei se scade din ultiele doua cifre din inaltime 10 [ex: sa zicem ca ai 1, 80. scazi din 80 pe 10 si iti da 70. in acest caz ar trebui sa ai 70 de kg]. eu asa am invatat.
sper ca ti-am fost de ajutor