| alexandrakit a întrebat:

Am o intrebare am 15 ani, cam 1.60 inaltime si 59 de kilograme este prea mult cate kilograme ar trebui sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca esti baiat esti ok asa cum esti iar daca esti fata ar trebui sa ai macar cu 5 kg mai putin

| Rush a răspuns:

Daca esti fata, ar trebui sa mai dai jos putin, doar putin, daca esti baiat e ok.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai greutate "normală", iar greutatea IDEALĂ ar trebui să fie 55 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, dacă vrei să fi "perfectă", ar trebui să mai slăbeşti 4 kg.

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

50-55 să nu sară mai mult. Așa că fă sport și mese fixe 8 13 19!

| RawkFX a răspuns:

Nu este bine eu am 14 si am 1.55 si am 54 de kile

| KittyKa a răspuns (pentru RawkFX):

Care e acelasi lucru, comparativ cu ea rolling on the floor))

| IonM11 a răspuns:

Fata? baiat?