| Yosifica a întrebat:

Salut, ce pot face... am parul pana la umeri si creste foarte foarte greu ii tai varfurile este drept nu-l indrept cu placa, iar in ultimul timp am folosit si uleiul de raciun ce pot face sa creasca mai repede ( m`ar interesa ca anul viitor in vara sa-l am macar pana la jumatea spatelui)

3 răspunsuri:
| BMihai a răspuns:

Nu ii poti face nimic pe cale naturala sau care sa nu ii faca mai rau.
cel mai simplu este sa il speli des, la 2 zile ar fi ok pentru el.

| Ємιι a răspuns:

In primul rand este ulei de ricin, in al doilea rand : Nu ai folosit si masca de par cu ulei de ricin care contine un ou, 2 lingurite ulei ricin, zema de lamaie [ o lamaie ] si 3 lingurite ulei de masline.
Si ai rabdare, nu creste peste noapte. Aceasta masca ajuta la cresterea parului cu 2 sau 3 cm pe luna!

| Denisa93 a răspuns:

Eu iti sugerezi sa mergi la un dermatolog.O colega de-a mea a avut aceea si problema, a fost la dermatologie si acum are parul foarte frumos si i-a si crescut. Sper ca te-am putut ajuta.