| Denianonim a întrebat:

Salut TPU
Cred că am o problema. Părul meu nu mai crește!
Cu placa nu-l îndrept, e decolorat la varfuri, e in forma de V de la umeri până la mijlocul spatelui SI nu l-am mai tuns de vara trecută! E filat dar are ff mult volum si nu știu ce să mai fac! Vreau sa creasca
Vârfurile sunt putin arse dar nu le pot tăia
Deci dc nu imi creste parul?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Treaba aia cu vârfurile despicate e doar un mit, nu pot sa cred ca mai crede cineva ca dacă îți tai vârfurile va accelera creșterea. Parul creste de la rădăcina nu de la vârfuri. In general la majoritatea persoanelor 1 cm pe luna, unii pot ajunge și la 3 cm sau alții au un par care creste foarte greu sau am auzit unele teorii cum ca in cazul urnelor persoane parul creste pana la un punct. Nu știu ce sa zic despre asta.
De vara trecută și pana acum cam cât ți-a crescut?
Ia-ți șamponul Favisan pentru creșterea parului ( așa scrie pe el), îl găsești la Plafar și loțiunea cu petroleum de la Gerovital care se găsește in magazine (de preferat sa o combini cu ulei de ricin) și folosește-le, după 2-3 luni ar trebui sa vezi rezultate, dacă nu se întâmpla asta înseamnă ca parul tău are un ritm de creștere unic.

| Kiwibibilă a răspuns:

Pai daca nu l-ai tuns de un an vârfurile sunt foarte despicate şi de aia nu mai poate creşte. Du-te şi tunde-l.

| Denianonim explică (pentru Kiwibibilă):

E prea scurt în fată
Si după o să aibă SI mai mult volum

| LadyDee89 a răspuns:

O data la 6 luni trebuie sa tai macar varfurile! m-am tuns de 3 ori in 6 luni ca tot crestea! ultima oara acum m-am tuns in martie, si mi-a crescut super mult parul, vreau sa mai tai putin din el! poate nu crezi, da creste daca il tai mai des! si daca nu ai parul sanatos si varfurile despicate, nici atat nu va creste