| fsdfdsfdsf a întrebat:

Ce sampon nuantator ( BLOND ) mi-ati recomanda? Detalii ceva? Cum se face cu el, si dupa cate spalari se ia? Pe parul saten ce nuante s-ar prinde?

1 răspuns:
| Jolie_6609 a răspuns:

Daca vrei sa-ti nuantezi parul natural, alege un sampon pe baza de musetel si un balsam (intreaba la farmacie). Apoi, foloseste ceai de musetel: pune la fiert 600 ml de apa si doua linguri de musetel (flori uscate). Lasa infuzia pe foc mic timp de 20 de minute, si clateste-te cu ea pe cap, inainte de a te spala si maseaza-ti bine pielea capului. Spala-ti in mod normal parul cu samponul de musetel, clateste-te cu apa si apoi cu ceea ce a mai ramas din infuzie. De asemenea poti folosi si infuzie de flori galbenele si ciubotica-cucului. Parul tau va capata o nuanta aurie frumoasa dupa cateva saptamani.
Mult succes :*!