| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cu ce pot îndepărta urmele de arsură facială cauzaute de o cremă anti-acnee? Am unele zone unde sunt mai roz la fața si se vede f urat.

4 răspunsuri:
| stefiiii3 a răspuns:

Poti merge la o farmacie si te v-a ajuta cu drag, doar spune problema iar el/ea iti va recomanda ceva.
Daca nu, poti merge la un dermatolog.

| BullseyeShot a răspuns:

Concluzia: nu mai folosi creme minune şi nu mai pune mâinile pe față în timpul zilei. Da, chiar atât de simplu e.

| McGregor788 a răspuns:

Menționez că nu mă mai arde fața ca inainte fiindca au trecut 3-4 saptamani bune de atunci insa semnele inestetice au rămas. Nu simt durere, nimic, habar n-am ce sa mai folosesc sa imi revin la normal. Eu știam că de obicei trec intr o saptamana-2 dar la mine nimic.

| 123AndreeaDaniela456 a răspuns:

Mergi la dermatolog. Iti va da cele necesare in functie de tenul si de organismul tau. Daca ai folosit pentru acnee, poate ca sunt si dereglari hormonale la mijloc... pana la urma fata noastra este oglinda noastra si nu este ok sa o tratam la intamplare...