| anonim_4396 a întrebat:

Cat durează sa mi se vindece arsura facială cauzată de un gel anti acnee? Am fața rozalie spre roșie chiar, in afară de frunte. Sunt așa de 1 zi sau 2 și datorită faptului că a venit primăvara port șapca mai tot timpul sa nu înrăutățesc situația din cauza razelor solare. Nici nu imi mai vine sa ma duc la școală, asa ciudat arăt. Folosesc cremă hidratanta însă nu prea mai am rabdare si nu vad nicio schimbare, tot la fel arat de 1-2 zile. Tratamentul anti acnee a fost sub prescripția dermatologului, nu luat după ureche, însă se pare că tenul meu nu suportă asemenea soluții, astept parerile voastre, mulțumesc.

4 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

Și eu am pățit ceva similar în 2013 parca de la o crema anti-acnee.
După ce am aplicat crema aia pe fata am avut niste iritații urate pe fata timp de mai multe zile, nu mai știu exact.Parca m-am dat și eu cu o crema hidratanta dar a durat ceva până când a trecut.
Dar surprinzător după incidentul cu crema anti-acnee mi-au dispărut în mare parte coșurile de pe fata.

| McGregor788 a răspuns (pentru LordCristobal):

Mai tii minte daca ti se usca tenul? Eu asa pățesc indiferent daca ma dau cu crema si e al naibii de incomod.

| LordCristobal a răspuns (pentru McGregor788):

Da mi s-a uscat tenul și am avut câteva zile niste iritații pe fata.

| alex1943 a răspuns:

Mai asteapta cateva zile, mai foloseste crema hidratanta si daca nu si nu, du te la acelasi dermatolog la care ai fost si poate se va indrepta situatia cu o altfel de crema. Incearca Dermovat, o crema pentru leziuni, dar nu stiu ce efecte va oferi, deci daca urmezi recomandarea mea, sa te astepti la eventualele efecte secundare.