| DaReZon a întrebat:

Cum adica sa te eplilezi? Tot aud asta sa iti iei o penseta si sa te epilezi. Dar cum se procedeaza? Prinzi firele cu penseta si le smulgi? 0. o
Eu vreau sa ma epilez intre sprancene. Oh si va creste mai mare dupa ce ma voi epila? FUNDAAA :*

Răspuns Câştigător
| georgiana967 a răspuns:

Cu penseta pensezi nu epilezi, pur si simplu apuci firul de par cu penseta si tragi de preferat in directa inversa a cresterii firului de par, la inceput o sa te doar.Parul o sa creasca din nou dar nu mai mare sau mai des, e posibil sa iti creasca mai putin/

5 răspunsuri:
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Te pensezi, nu epilezi.
A te pensa e atunci când iei între dăjeţele o pensetă şi smulgi firele de păr cu ea.
A te epila e atunci când cu un aparat electric (epilator)/ceară/benzi epilatoare cu ceară rece îţi smulgi părul de la rădăcină.
A te DEPILA e atunci când foloseşti o cremă depilatoare, pe care o întinzi pe piele, o laşi să acţioneze câteva minute, şi o ştergi cu un prosop umed sau o iei cu o spatulă. Pielea rămâne fină, însă doar pentru 2-3 zile, apoi părul deja începe să crească şi să se vadă şi simtă la atingere.
A te rade e atunci când cu o lama de ras îndepărtezi părul nedorit din diverse zone.
Aaa, şi apa e udă, cerul e albastru şi nu e sănătos să mănânci de pe jos.

| alexalexa2000 a răspuns:

Wtf?! Cine țți-a zis asta e complet handicapat.Să te pensezi este ce ai zis tu să îți smulgi firele de păr dintre sprâncene,iar epilatul e cu totul altă treabă.A te epila înseamnă să ai un aparat din ăla special,adică epilator și îți ia parul de unde vrei(specific,nu din cap, doamne ferește cine ar face asta), fără să te doară, dar dacă te epilezi între sprâncene(doamne cine a mai zis-o și pe asta), înseamnă să rămâi fără spraâncene. Fundă?

| Mihaii24 a răspuns:

Poate "pensezi". Si da. Prinzi firele si te smulgi. Ai grija sa nu strici forma sprancenelor.

| FanGimnasticaArtistica a răspuns:

Uite poate vei intelege mai bine de aici
http://www.youtube.com/watch?v=9WmokiXvvSs
Stai linistit ca nu iti creste mai mult...o sa-ti creasca la fel sau chiar mai putin decat aveai

| EoAly a răspuns:

Exact...Prinzi firele nedorite cu penseta si apoi le smulgi...intre sprancene nu te doare prea tare..eu nici nu simt big grin