| anonim_4396 a întrebat:

daca imi iau mustata cu penseta, mai pot creste firele din nou? nu vreau comentarii uratewinking happy

14 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Vor creste de fiecare data, indiferent metoda --- exceptie face epilarea definitiva(distrugerea radacinilor firelor de par aflate in derm prin intermediul caldurii)

| BiuL a răspuns:

Da, normal ca cresc inapoi, e ca o epilare, de exemplu pe picioare cu ceara. Dar daca esti fata e ok sa te faci si cu penseta, dar o sa fie dureros.

| RAY a răspuns:

Da,dar cresc mai greu, nu uita de un produs anti iritare unul fara alcool, si un big mai scump nu cel mai ieftin

| Crucified a răspuns:

Da, vor creşte fire mult mai mari, şi nu va mai fi un simplu puf, ci o mustaţă neagră cu tente mov.

| hp8510p a răspuns:

Daca esti fata foloseste penseta neaparat

| Crissu3005 a răspuns:

Cu siguranta da.Mai greu, dar vor creste. Daca te pensezi nu iti cresc firele la sprancene inapoi? daca etsi fata mergi la magazin si cumpara niste benzi cu ceara speciale sau mergi la un salon.nu te va durea la fel de tare si o perioada nu vei mai aveaprobleme.

| cristi966 a răspuns:

La sprancene mai pot creste? eu cred ca da, la mustata nu crezi ca e la fel?

| bonaventura a răspuns:

O sa-ti creasca.este mult mai dureros...ar fii bine sa folosesti ceara sau sa mergi la cosmetica.

| ninacziriak a răspuns:

Da vor fi si mai groase
cel mai biune foloseste ceara solubila. care o incalzestu tu si o aplici, nu recomand nici benzile epilatoare nu scot bine si te trezesti ca la o varsta o s-o faci saptămanal. deci cel mai bine ceara. o gasesti peste tot.

| ninacziriak a răspuns:

Ti-am raspuns din propria experienta. am incercat toate variantele, de aceea stiu ce spun, daca iti permiti poti merge la salon dar iti vor swcoate mustata tot cu ceara asa cum fac eu acasa, si cum iti recomand

| DannyyyTGV a răspuns:

Esti fata sau baiat? Daca iti iei mustata cu penseta o sa fie durerost. Daca esti baiat iti recomand un big.

| MrsC a răspuns (pentru DannyyyTGV):

Fata. nu e vorba de durere :-s :d

| zuzualina a răspuns (pentru MrsC):

De crescut cresc oricum. De-aia e păr, ca sa creasca laughing
Ceea ce difera este timpul in care cresc din nou. Cu penseta cam 1-2-3 saptamani depinde de fiecare și de timpul de cand faci asta pentru ca daca trec 1-2 ani sau mai mult se mai mareste timpul pana ce apar altele noi.
Cu lama, cam la 2-3 zile cresc (nu toate odata indiferent ce folosesti).

Nu-ți ramane decat sa incerci si sa vezi cu ce iti „merge bine", cu ce nu cresc asa de repede.

| maymutzoy a răspuns:

Foloseste benzi cu ceara.Firele care mai raman tragele cu penseta.Va creste din nou peste cateva saptamani dar mai rara.Succes!