| RobertVali111 a întrebat:

Cum pot diminua durerea atunci cand folosesc epilatorul electric? (Sunt baiat).

Răspuns Câştigător
| OanaBeautiful a răspuns:

Poti incerca sa te epilezi dupa dus si unele epilatoare au in pachet o manusa racoritoare, creata pentru a diminua durerea in timpul epilarii. Sper ca te-am ajutat. big grin

7 răspunsuri:
| AndreeaRox a răspuns:

Sunt persoane care folosesc gheata: este adevarat ca aceasta actioneaza ca un anesteziant si ca diminueaza durerea...sau te'ai putea epila dupa baie. Oricum durerea se diminueaza cu timpul pentru ca firul va deveni mai fin. >big grin

| d3men7zel a răspuns:

Nu stiu ce marca de Eipator folosesti, dar cele mai bune marci de Epilatoare ar fi: cele de la firma Braunwinking si sa stii ca nu cred ca o sa gasesti un epilator ca sa-ti diminueze durerea, daca vrei sa nu simti durere este cel cu gelul din cate stiu cel care-l pui in congelator sau poti sa-ti cumperi unul ieftin si poti folosi gheata tongue fundabig grin

| george232323 a răspuns:

Depinde unde te epilezi cu el...

| RobertVali111 explică (pentru george232323):

Picioare, piept, sub brat.

| george232323 a răspuns:

Habar nu am cred ca, cu gheata, sau apa, sau daca ai epilator rezistent la apa incearca sub dus ...Mult noroc!

| DianaIuliana a răspuns:

Fa un dus fierbinte inainte. aburii deschid porii.

| LudmilaFerro a răspuns:

Da-te cu o crema pe care o gasesti la farmacie