| collapse2001 a întrebat:

Daca ma dau cu fixativ zilnic, si ma spal pe cap tot zilnic, poate sa imi provoace caderea parului? Ma refer in viitorul indepartat, la o varsta mai matura, sa cada mai devreme decat mi-ar fi cazut fara fixativ. Este adevarat sau sunt doar mituri?

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu e bine să te speli pe cap zilnic.

| RobertMoon a răspuns:

Îți spun din experiența mea: când îmi dădeam cu fixativ îmi cădea părul, dar și se rupea. Chiar nu e necesar să folosești zilnic fixativ. Eu n-am mai folosit de minim 2 ani, îmi aranjez părul cu ceară și atât, e foarte ok și nici nu îmi mai cade parul, iar de rupt nu mai zic...

| anonima0417 a răspuns:

Incearca sa te speli o data la doua/trei zile pe par pentru ca spalandu-l zilnic se v-a degrada. Daca ti se ingrasa parul foarte repede poti folosii sampon uscat batiste si masezi bine in par. Nu folosii zilnic fixativ, o data pe saptamana maxim.