| jonas123 a întrebat:

Am 19 ani(M), in urma cu cateva luni a inceput sa imi cada parul, iar mai nou a inceput sa cada tot mai mult mai ales la spalare. Mentionez ca ai mei nu au probleme cu caderea parului. Ma spal cu un sampon pentru prevenirea caderii parului da degeaba. Nu ma dau cu fixativ, ceara etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Fiica mea se confrunta cu asa ceva.
A fost la control si i-a dat un tratament cam scump, dar cel putin a stopat caderea parului.
Fara un control, nu rezolvi nimic.
O zi buna happy

| Violleta2022 a răspuns:

Caderea parului daca este sub 100 de fire pe zi, este normala!
Daca este peste 100 de fire, poate fi de la stres sau lipsa de vitamine si minerale din macarea zilnica.

| Dani_Daniel_1988 a răspuns:

Consulta un medic specialist, si un psiolog, am avut si eu problema asta

| Scîrlat_Mădălina_1992 a răspuns:

Buna, Farm. Dr. Anca Pop iti recomanda Biominerale Par & Unghii (https://www.biosunline.ro/biominerale-par-unghii-pantokera.html). Incearca sa faci o cura de 30 de zile, 2 pastile/zi.