| Alexutz_Alexandru_1987 a întrebat:

Salut.De ceva timp imi doresc sa fiu fotomodel.Am 14, 1, 68m si 71kg, sunt baiat.Lumea imi spune ca nu ar trebui sa slabesc dar eu cred ca da si ca ar trebui sa fiu macar mai inalt.Voi ce sfat imi dati,sa slabesc sau nu,daca da, cat?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-ai cum să fii model la înălțimea aia

| Ineys a răspuns:

Pai ar trebui sa ai in jur de 60 de kg. Dar nu doar corpu conteaza daca vrei sa te faci fotomodel, ci si fata, si aia se schimba mai greu... daca e nasoala. In plus esti cam pitic, si deja la varsta ta sunt baieti mult mai inalti. Exista sanse mari sa nu treci de 1.75. Cred ca ar trebui sa te gandesti la cariera de model cand vezi ca inaltimea te avantajeaza, altfel iti faci sperante in zadar.

| 1Me9 a răspuns:

Eu am 183 cm si 64 kg ...inaltimea minima e de 182 cm.Ca model trebuie sa fii slab.