| TanaseȘtefan a întrebat:

Salut, de ceva timp ma bate gandul sa devin reprezentant avon, in prezent este si mama asa ceva (o ajutam eu cu comenzile si "afacerile" stiu cum sa ma ocup) si ma gandeam sa devin eu sa am banii mei, vreau sa mentionez ca am 17 ani. Niste colege mentionau de niste produse de la avon si am zis sa profit dar m-am gandit, de ce sa comande de la mine si nu ele singure de pe net? Au un avantaj? A si inca ceva, are ceva daca sunt minor?

Răspuns Câştigător
| Razvanel2001 a răspuns:

Salut, nu cred ca acest este un raspuns 100% sigur dar incercam sa ajutam lumea.
Colegele au comandat de la tine posibil ca au incredere, adica stii ce faci si cum sa o faci "mai repede" cel mai probabil asta este, daca pretul este acelasi atunci nu cred ca au avantaj pe acest plan.
Chestia cu minorii, majoritatea care angajeaza nu vor minori pentru ca este mai multa bataie de cap decat, multe hartii de semnat.
Sper ca te am ajutat?

| Tanase?tefan explică (pentru Razvanel2001):

Pretul este acelasi, m-am documentat si avantajul ar fi de a nu mai cauta pe internet ci pe catalog fizic si de a nu mai plati 25 de lei transportul.
Din cate am vazut reprezentant pot deveni de la 16 ani in sus, o sa pun cerere daca ma accepta bine da nu aia e. Multumesc!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca are, ca legal tu nu poti avea un PFA si nu poti face afaceri daca esti minor.

| doctorandus a răspuns:

Dap, majoritatea MLM-istilor sunt niste loseri care nu produc profit. In general MLM-urile castiga, nu MLM-istii. MLM-urile sug sangele MLM-istilor.

| nuziccaasavreau a răspuns:

Trebuie sa ai 18 ani ca sa fi reprezentanta la avon, tu ai un discound bla bla bla probabil ti a explicat mama ta, de ce nu ii ceri mamei tale un catalog cu, care sa mergi la scoala si sa isi treaca colegele tale numele sau ceva semn cu o carioca si aceia sa fie banutii tai, poti incerca si la oriflame sau farmasi sau sa faci chestionare online sau poti incerca sa faci nft uri pe wombat.io jucandu te jocuri pe telefon sau pc daca ai