| 1Me9 a întrebat:

Salut..de jumatate de an mi-am lasat parul sa creasca! Sunt nelămurit.
Nu folosesc feon, nu ma vopsesc, ba chiar nici nu frec cu prosopul parul, il tin pur si simplu infasurat pe cap. Toate acestea pentru a nu se despica.
Am parul pana la barbie (cel de sus) daca il trag in jos...ideea e ca am anumite fire despicate, am observat vreo 10-15... oare trebuie sa ma tund? O sa se despice toate sau cum sta treaba?
As vrea sa fa 1 an, 1 an si o luna doua ca sa iau varfurile insa vreau parerea voastra, a fetelor in special.

Tin sa mentionez ca daca iau o suvita nu se observa fire despicate...insa daca ma uit in profunzime..cu vreun blitz pe intuneric..se vad putine.

Pot sa-mi las parul pana prin aprilie mai si mai apoi sa iau varfurile despicate? Pentru ca ma gandesc ca cei care si-au lasat 1 an 1 an jumate parul sa creasca nu cred eu ca nu au avut niciun fir despicat pana atuncilaughing..mai ales ca mai toti baietii nu-si taie varfurile pana dupa un an, un an jumate de crestere.
Dau funda

4 răspunsuri:
| biancaebar a răspuns:

Eu ca fata imi tai parul 1 data maxim de doua ori pe an pentru ca vreau sa il am lung, dar tot daca nu mi-l tai foloses produse pentru a hrani parul de exemplu un ulei de par de la marca Syoss si sampoane si masti de la Garnier, imi hranesc foarte bine parul si eu ca folosesc ondulatorul de par ZILNIC pot sa zic ca il am foarte ingrijit chiar daca am cateva fire despicate.

| 1Me9 explică (pentru biancaebar):

Si eu il am foarte ingrijit.dar totusi nu asta a fost intrebarea mea
. spune daca e ok sa tai varfurile dupa juma de an. sau putin mai mult...bcs sunt baiat si vreau parul lung..si da folosesc si eu uleiuri..argan, ricin.

| biancaebar a răspuns (pentru 1Me9):

Da este ok sa iti tai varfurile la jumatate de an dar daca nu vrei sa il tai ca sa creasca poti sa folosesti produsele care ti-am zis asa nu il tai mereu. uleiul de care iti zic eu este unul hranitor care nu trebuie sa speli parul dupa aplicare dar nu iti ramane parul gras ceea ce este perfect :')

| 1Me9 explică (pentru biancaebar):

Eu de juma de an l am lasat...cum ai zis tu ca il tai si la 1 an...eu zic ca e ok sa il mai lasa 6-7 luni