| XatomisX a întrebat:

Salut,de mic mi-am dorit sa am parul lung in sfarsit la 15 ani am reusit sa il las acum am 17 si il am cam de 25cm e problema e alta acum imi cade de ce? cand era scurt nu cadea acum cade mai ales la dus cand e foarte ud i-au pe putiin 5 fire in mana straight face cand e uscad cad cam 1 2 nu e mult dar cand e ud cade foarte rau de ce este normal sau nu ce as putea face sa nu mai cada? voua va cade? merci dau funda :*

6 răspunsuri:
| HeliosMetal a răspuns:

Pai cand ai parul foarte lung, incepe sa-ti cada. Trebui sa-l regenerezi, adica sa-l tunzi, nu foarte mult, sa ajunga pana la 20 cm. Sau sa-l tii in coada dar nu prea v-a da rezultate.

| mixxjim a răspuns:

E normal sa cada, se regenereaza. in mod normal, un om pierde zilnic pina la 100 de fire de par, deci alea 5-7 ale tale nici nu se pun laughing iti cadea si inainte, numai ca acum, fiind lung, se vede mai bine, este mai evident orice fir de par, de-asta ti se pare ca acum iti cade si inainte nu

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Firele de par cad mereu.
Pana acum nu ai observat pentru ca erau scurte, acum, ele fiind lungi, le vezi cum cad.
Fileaza-te putin sau scurteaza-l.
Poate e de la sampon, schimba samponul si vezi, poate da rezultatewinking.

| OnnyMady a răspuns:

E normal sa iti cada...

| alex310 a răspuns:

Poate esti stresat, si din cauza asta iti poate cadea parul... spalate cu zeama de urzici la radacina parului

| anonim8 a răspuns:

Buna! eu am parul si mai lung si intr-adevar nu e foarte des, dar asta pentru ca mie mi se rup firele de par, nu imi cade(doar foarte putin). Incearca sa schimbi samponul, sa stii ca sunt unele special pentru caderea parului.Eu folosesc Pantenne si balsam de par de la Avon si sunt multumita.Chiar daca sunt fata, cred ca e valabil si la tine.S per ca ti-am fost de ajutor!