| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca o sa chelesc adica eu am parul lung de aproximativ 20 de cm iar cand ma pieptan imi cade apoi cand il spal imi cade e normal? la un pieptant cad cam 10 fire si la dus cam 30 si ma pieptan cam de 2 ori pe zi am eu o problema sau e normal? cand era scurt de tot pe la 2 cm nu cadea deloc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
| DiannaDia a răspuns:

Normal,unui om ii cad 100 de fire pe zi. Fa un calcul! happy

| KissRaulYo a răspuns (pentru DiannaDia):

CITESTE FATO poate ai uitat vreo 2 de 0 cum sa cada 100 fire? loool atunci am avea Padure Tropicala in cap laughing

| DiannaDia a răspuns (pentru KissRaulYo):

Inainte sa comentezi ai putea sa te informezi. Dupa ce ai citit niste articole, statistici, mai vorbim. happy

| Azµre a răspuns:

E normal, stai liniștit. Dar ce băiat ești tu mă cu păr de 20 de cm?!

| PotcaPădurii a răspuns (pentru Azµre):

Taci, bre! Tipii cu par lung is misto.

| Mihai9874 a răspuns (pentru Azµre):

Pentru ca imi placewinking asa e stilul meu

| Azµre a răspuns (pentru Mihai9874):

Corect, bravo, măcar recunoști și nu te dai în spectacol, respect.

Răspuns utilizator avertizat
| Azµre a răspuns (pentru gorlan):

E greu de întreținut, și eu am avut la un moment dat părul lung și am renunțat la el exact di ncauza îngrijirii lui.

Răspuns utilizator avertizat
| Azµre a răspuns (pentru gorlan):

Pe mine mă stresa vara, că îmi era cald... mai ales că eu transpir în cap și când am chelie, îți dai seama cu păr cum era...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tu crezi ca ceva nu e in regula: schimba samponul, foloseste produse de plafar sunt bune, atentie si acelea contin. SLS. Poti sa ti faci o masca ptu scalp: galbenus ou+ulei de recin+zeama lamaie suficient cat sa nu devina prea lichida compoziti). Un prospop cald +30 de min. Reteta o gasesti si pe net. Succes.

| Salluty a răspuns:

Salut
Nu te ingrijora happy. Unui om ii cat aproximativ 100 de fire pe zi. Nu e absolut nici oproblema si nu ai dc sa te ingrijorezi.
Te pup.

| ctlaida a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji, nu pot sa iti spun daca este normal sau nu dar, si mie mi-se intampla dar, tinand cont ca parul se regenereaza pot sa te asigur ca, nu o sa chelesti! incearca sa dai mai putin cu pieptanul in el si sa iti dai cu niste gaz pe cap (gazul ajuta la regenerarea parului ).
Multa bafta!

| Toc_Alex_1992 a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji

| anutzabomboanik18 a răspuns:

Nu ai de ce sa te ingijorezi..trebuie sa il ingrijesti cu atentie..cat timp ai de cand a inceput sa iti cada?

| VladPetcuVlog a răspuns:

Ajutati-ma si pe mine cu un subscribe aici va rog: www.youtube.com/VlogsVlad
As fi recunoscator!;)