| anonim_4396 a întrebat:

Deci am o problema. big grin

Acum cateva saptamani am mers la dermatolog si mi-a recomandat crema Brevoxyl pentru cosuri (acnee).

Am mai folosit aceasta crema prin octombrie si a dat rezultate. Am facut pauza cam 10 zile (deoarece mi s-a terminat-in aceste 10 zile mi-au mai iesit cateva cosulete) si am reinceput tratamentul cu crema (mai trebuia sa ma dau o luna cu ea), dar de data asta nu si-a facut efectul...+ pe prospect scria ca, crema poate produce unele arsuri ale pielii la primele utilizari.

Acum vreo 3-4 zile a inceput sa mi se inroseasca fata si ma ustura grav... parca sunt bronzata pe fata. straight face

Clar tratamantul l-am inceput acum 3 saptamani, cand mi-am luat crema...

Pe langa ca mi-e rosie fata mi se duce si pielea dupa ce ma spal pe fata. sad Mi-e uscata sau habar n-am ce are.

Ce as putea sa fac?
Sa renunt la tratanemt? (in aceste 3 saptamani nu a dat rezultate foarte vizibile).

Fundita. puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| andreeaviviana a răspuns:

Hei si eu folosesc Brevoxyl si e cea mai buna din toate care le-am folosit pana acum.
De ani de zile incerc si eu sa scap de cosuri si semnele lasate de acestea si nimic.
Dar cu Brevoxyl chiar s-a vazut efect in prima luna.
APoi am incetat si eu, dar au aparut iar.

Am reinceput tratamentul cu brevoxyl iarasi.Trebuie sa continui cel putin 3 luni continuu pentru a fi rezultate vizibile.
Intimpul tratamentul, vor fi momente cand iti vor aparea mai multe, deoarece le trateaza si pe cele ce nu sunt la suprafata.

Si eu astept rezultate, intru in a 2a luna de tretament. sa vad ce va iesi.
Dar nu uita, 3 luni neaparat trebuie sa faci tratamentul pentru a observa rezultate!

Te pup si ai grija de tenul tau:*

4 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Mergi la dermatolog sa ii spui despre aceasta problema. Pana ajungi la dermatolog opreste tratamentul si foloseste o crema usoara hidratanta pentru fata.

| AnonimusGirl a răspuns:

Cel mai bine e sa intrebi tot dermtologul ca el stie cel mai bine, parerea mea.

| MaTrIx8378 a răspuns:

Incearca alt tratament, posibil sa nu-si mai faca efectul acum sau te poti duce din nou la dermatolog si el va stie ce sa faca. pa pa

| SORi16 a răspuns:

Du-tela der, atolog si spune-i sa-ti schimbe tratamentul cu ceva care nu provoaca arsuri.