| GoldenBoy17 a întrebat:

Salut, este adevarat ca, apa calda cu lamaie ajuta sa slabesti?
Dau funda

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| anamariarot a răspuns:

Apa cu lămâie nu anulează nici pizza, nici shaorma, nici kebabul. Rețete miraculoase de slăbit nu există. Pentru a slăbi, trebuie să ții cont de un principiu simplu: să mănânci mai puțin decât consumi(asta nu înseamnă un măr pe zi, ca să ajungi subnutrit). Fă sport, mănâncă încet(pentru că senzația de sațietate apare la câteva minute după ce mănânci), bea multe lichide, renunță la dulciuri, la fiecare masa include și o salată de legume și o să vezi rapid rezultate. Din nou: nu te înfometa!

28 răspunsuri:
| TheGirl008 a răspuns:

Nu cred.
exista o ''cura de sabit'' pe baza de lamai. dar nu stiu in ce masura functioneaza.

| TheGirl008 a răspuns:

Nu cred ca te ajuta sa slabesti apa calda cu lamaie.
Exista insa o cura de slabire pe baza de lamai.

| peperonies a răspuns:

Nu.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Da, pentru ca te face sa te caci si tragi mai usor la cantar.

| GoldenBoy17 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Pff, ce raspuns jalnic...

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru GoldenBoy17):

Adica pe intelesul tuturor. Se mai poate spune si astfel - ajuta la tranzitul intestinal, unii posibil sa nu inteleaga ce e ala. Bagati-va mintile in cap - Nu exista nimic miraculos de slabit, dietele sunt o mare escrocherie si f daunatoare, o afacere. Vrei sa nu fii gras? Trebuie sa ai un stil de viata.

| GoldenBoy17 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Trebuie sa mananc putin, cat sa imi dea energie, dar sa nu ma satur, cam asa...

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru GoldenBoy17):

In juma de secol nu am fost niciodata gras. Nu am mancat niciodata sa nu ma pot scula de la masa ci cat sa nu-mi mai fie foame, am mancat orice, am muncit, am facut multa miscare. Era lumea inapoiata cand spargea lemne dar nu dadeau bani ca prostii la sala. Tehnologia e fantastica dar nu e nevoie de toata - https://www.youtube.com/watch?v=HKGjR9pkM64&t=3s

| Elena_Daria_2000_01vs a răspuns:

Nu cred! Ca sa slabesti trebuie sa faci sport si sa mananci mai putin!

| laposiandrei2001 a răspuns:

Nu exista asa ceva

| GoldenBoy17 explică (pentru anamariarot):

Multumesc, Doamna!

| oprescudorin11 a răspuns:

Oamenii grasi, in general, sfideaza bunul simt!
Ca atare, nimic nu poate sa ajute CRASA NESIMTIRE, ca sa deranjezi lumea cu suncile tale!
Nesimtirea nu are leac! De asemenea, consecintele, in cazul asta GRASIMEA! NESIMTITA!
Porcul trebuie sa-l tai de Craciun, dar ce faci cu exemplare ca tine care infesteaza lumea, in continua crestere numerica, care par sa infesteze LUMEA DE BUN SIMT!
De ce nu intrebi, 'de ce nu pot ragai, in spatiul public'?"
Ar fi o intrebare mai eleganta!
Nesimtirea nu poate sa fie VINDECATA!
CLAR!

| GoldenBoy17 explică (pentru oprescudorin11):

Du-te in Mortii ma-ti de jeg penibil

| anamariarot a răspuns (pentru oprescudorin11):

Tu ce naiba cauti aici? E o comunitate in care incercam sa ne intelegem unii pe altii, sa ne oferim sfaturi reciproc si sa fim folositori. Daca vrei sa te tiganesti, du-te pe maidan, nu aici. In incercarea ta de a demonstra cat de inteligent esti, ai demonstrat fix contrariul.

| GoldenBoy17 explică (pentru anamariarot):

Si nu-s gras, doar am auzit la cineva ca lamaia cu apa face miracole, de acolo a venit si intrebarea! Eu mananc o data pe zi, n-am cum sa fiu gras.

| anamariarot a răspuns (pentru GoldenBoy17):

Nu e bine așa... trebuie să ai 3 mese pe zi, nu trebuie să te înfometezi.

| GoldenBoy17 explică (pentru anamariarot):

Mananc de doua ori maxim pe zi, in general doar o data, asta din cauza ca mananc dupa amiaza, la 4-5 seara de obicei!

| anamariarot a răspuns (pentru GoldenBoy17):

Micul dejun e cea mai importantă masă a zilei happy

| GoldenBoy17 explică (pentru anamariarot):

De unde esti tu?

| oprescudorin11 a răspuns (pentru GoldenBoy17):

Daca as fi gras, m-as sinucide! Nu as mai iesi pe strada, decat noaptea, mi-ar fi rusine sa emit si macar o idee!
Se vede cine trebuie sa se considere un EXCREMENT' natural sau nu.
Dar, din pacate LUMEA pare sa fie a voastra! Ce priveliste cumplita pentru nervii si ochii mei sensibili!

| oprescudorin11 a răspuns (pentru anamariarot):

Pai asta e maidanul!
Mi-e scarba de el, de ce vad prin toate cotloanele, grasani si grasance, la care nici SEXUL nu se mai cunoaste, rontaind (cu nesimtore ), seminte, pufuleti si 'cola'!
Cum sa demonstrezi unor MONSTRI, ca asta sunteti, 'calitati'.E ca si a arata, tu cea mai frumoasa femeie (dupa tiparele grecesti ale artei ) sa arati coapsele tale frumoase! Ce crezi ca va intelege porcul la ingrasat: va trage o ragaiala si-ti va goli tuciul de mizeriile care ti-au ramas de la masa!

| anamariarot a răspuns (pentru oprescudorin11):

Calmează-te, mă. Dacă unul are 2-3 kg nu înseamnă că e gras. Ești penibil.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru anamariarot):

Daca are unul 2-3 Kilograme si e un virus de 10 la puterea minus 10, inaltime,! ca dimensiuni generale: E GRAS! Crede-ma!

| GoldenBoy17 explică (pentru oprescudorin11):

Bai nebunule, tu n-ai alta treaba de facut? Du-te naibii de rahat cu ochi ce esti, eu nu-s gras, ci doar am intrebat daca e adevarata chestia cu apa si lamaie, du-te in *** ma-ti de unde ai venit si lasa-i pe altii in pace, suferi de nebagare in seama. Se vede ca esti un vai de capul tau!

| anamariarot a răspuns:

Nene, ai senilitatea specifică vârstei. Un om e gras dacă are IMC de la 25 în sus, nu dacă nu e fotomodel la VS sau CK. Încetați odată cu porcăriile.
Dumneata ai o vârstă. N-ai acumulat suficientă înțelepciune pe parcursul vieții, astfel încât să nu te pui la mintea unor puștani?

| oprescudorin11 a răspuns (pentru GoldenBoy17):

Degeaba nu esti gras, veideveni! Caci prost esti sigur! In ce cocina ai trait ca sa folosesti un jargon ca asta?
Pe vremea mea te executa fara judecata!
Pentru asemenea atitudine!
Sa te astepti candva sa gasesti altul mai SUPARAT ca mine, si te vor strange TARE DINTII DIN GURA (daca-i mai ai!).

| anamariarot a răspuns:

Ești un idiot. Nici n-are rost să-mi bat capul cu tine. Ești în pragul senectuții și n-ai învățat nimic de la viață. Nici măcar milă nu mi-e de tine. Îmi provoci repulsie, scârbă

| GoldenBoy17 explică (pentru anamariarot):

Maria, nu cred ca este cazul sa-ti bati capul cu un om atat de Iritabil, penibil si prost, mi-a scris atâtea romane mai sus, atat de grase, mi-se face sile, nu lua in seama oameniilor care te jignesc fara ca tu sa-i fi deranjat cu ceva, cred va omul acesta sufera de neatenție, bag mana in foc si garantez 100% ca Jegul asta de om, rahatul asta cu ochi este trecut de varsta a 2 a, un jeg care nu are altceva de facut decat sa se bage in discutiile altora, un om atat de penibil, si totusi vine pe site-ul asta sa jigneasca oameni care nu i-au făcut nimic, in loc sa se duca sa-si ia pensia de la posta!