| M4gd4L3n4 a întrebat:

E adevarat ca daca manaci grapfruit sau lamaie slabesti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Buna! Pot ajuta la slabit dar ele singure nu te fac mai slab. Adica degeaba mananci tu lamaie si greapfruit daca mananci fast-food, prajeli si dulciuri sau bei sucuri acidulate. Eu in fiecare zi iau 2 lingurite de zeama de lamaie storsa deoarece ajuta la dizolvarea unor grasimii si detoxifiaza.

6 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Nu, dar faci o gastrita de toata frumusetea.
Citricele au destula fructoza.

| AxelBv a răspuns (pentru IMC90):

Bingo! Iar excesul de legume sau fructe poate dauna. In cazul in care acidul gastric nu dizolva complet fructele, acestea pur si simplu putrezesc, putandu-se ajunge chiar la ciroza.

| AxelBv a răspuns:

Tind sa cred ca daca mananci 5-6 kg de lamaie pe zi si inca vreo 8de grapefruit nu o sa te ajute foarte mult.
Slabitul se face cu o dieta echilibrata de fructe, legume cat si proteine + fibre + ------------------------------------------------------------------------------------------>Sport!

| DeeaHelpYou a răspuns:

Desigur. Incearka sa le combini cu apa happy Funda? ELE ELMINA GRASIMILE SI TOXINELE

| saturn a răspuns:

Lamiita din contra imi face pofta de mincare!

| Nicoleta54321 a răspuns:

Da,deoarece se ard grasimile.