| Anonimboy111 a întrebat:

Salut, este adevarat ca parfumul verset island este 1 la 1 cu parfumul dior sauvage? rog sa raspunda cei care le au comparat pe ambele, si ce as putea face ca un parfum sa persista mai mult pe mine? stiu ca, conteaza si de pielea fiecaruia, va rog

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

In materie de parfumuri nu exista 1 la 1 decat daca e facut cu fix aceleasi ingrediente ceea ce ma indoiesc ca vreun producator care vinde sub un nume mare ar dezvalui, si inca ceva datorita trademarkului nici macar daca descoperi acele "ingrediente" nu ai voie sa reproduci ceva ce este marca inregistrata!
Ca exista copii si replici asta este adevarat dar nu sunt 1 la 1 cum ai zis, adica fix!
Ca acestea pot mirosi asemanator da se poate.
daca sta sa te gandesti nici macar un tablou replica dupa un original nu poate fi IDENTIC
referitor la ce ai intrebat daca verset island este asemanator cu dior sauvage, raspunsul este DA.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu o sa gasesti pe site-ul asta oameni care au comparat fix parfumurile astea sau o sa-ti raspunda oameni la misto doar ca sa le dai funda dar daca vrei raspunsul la intrebarea ta, sa stii ca gasesti pe net mai multe liste in care scrie cu ce se aseamana toate parfumurile de la verset si la island scrie peste tot sauvage. Acum nu te poti astepta ca un parfum ieftin sa miroasa exact ca unul scump