| Ooops17x a întrebat:

este neaparat ca bratarile prieteniei sa fie impletite foarte strins sau se permite si mai lejer? de ce? mersi mersi

Răspuns Câştigător
| Pixel2009 a răspuns:

Buna happy
Daca nu le faci strans, nu o sa iti iasa nodul de culoarea care trebuie. De exemplu ai 2 culori : alb si albastru si vrei sa iti iasa albastru iar daca nu strangi tare risti sa iti iasa alb.
In concluzie, nodurile trebuie stranse cat se poate. E ridicol sa spui ca o sa vina prea strans pe mana. Nu o sa iti afecteze rezultatul final, adica nu o sa iti stranga mana. Fac bratarile alea de 3 ani deci... stiu ceva

5 răspunsuri:
| HappyCandy a răspuns:

Cum crezi tu ca e mai frumos, dar stiu ca se impletesc strins

| EllaEllii a răspuns:

Nu exsista astfel de reguli, poti sa le faci cum vrei tu numai sa faci nodurile la fel de strans/slab ca sa nu arate urat.
Bafta!

| strawberryblonde a răspuns:

Trebuiesc impletite strans, altfel se vor largi si rupe mai usor.

| maretul a răspuns:

Foarte strans ca sa nu uiti

| Liede a răspuns:

Mai lejer, caci va stringe mina si se privesc mai frumos.