| anonim_4396 a întrebat:

Salut, eu port ochelari de vedere şi vara ma cam deranjeaza ca nu pot purta de soare, am auzit ca exista niste lentile clip-on nu stiu exact ce fac.Stie cineva ce sunt si de unde pot lua pentru ochelarii mei?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sau iti faci ochelari de soare cu dioptrii

| zurick a răspuns:

Lensa sau orice alt magazin specializat.
Poți de asemenea lentine de soare cu dioptrii, cred că-s mai utile acelea.

| WhiteLife a răspuns:

Ori cum s-a sugerat mai sus, ori sunt ochelari cu lentile fotosensibile, se păstrează dioptriile și la lumina se închid la culoare. Mergi la o optica și întreabă acolo, ei îți pot răspunde cel mai bine; poți vedea cataloage cu ce e nou și vei primi sfaturi concrete.