| Alecsanndraa a întrebat:

vreau sa imi iau lentile colorate dar problema este ca eu port ochelari si nu stiu daca am voie sa port si ochelari si lentile colorate...au vreo legatura? pot sa port si ochelarii si lentilele fara sa imi afecteze cumva vederea?

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca lentilele sunt fara dioptrii nu ai probleme.

7 răspunsuri:
| demonangel37 a răspuns:

Daca vrei neaparat sa-ti iei lentile colorate trebuie sa-ti iei cu ocheleri de vedere cum a spus si alinemac si da se poate sa-ti afecteze privirea daca iti pui simplu fara ochelei sau lentile cu ochelari lentile

| AndreeA_4571 a răspuns:

Poti lua lentile colorate de vedere. dar nu stiu daca exista, oricum tu intreaba... http://www.ladyclub.md/sys/img/content/12_05_2008_lens3.jpg pupici :x

by me

| MissCamelia a răspuns:

Poti sa-ti faci ochelari de vedere cu lentile colorate, sau poti sa-ti iei lentile colorate care se pun peste ochelari-am vazut la mare

| rebeca a răspuns:

Buna.Sincer nu stiu daca te afecteaza lentilele chiar daca porti ochelari. Dar sfatul meu este sa iti iei lentile colorate cu dioptrii.Impusti doi iepuri in acelasi timp.

| stejarandrey a răspuns:

Poi lentilele colorate nu au nici1 treaba q ochelarii doar daca nu iti iei lentile colorate de vedere tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca e mai bine sa intrebi un oftalmolog mai intai.

Daca vrei sa scapi de ochelari, exista metode naturale care au dat rezultate pentru numeroase persoane. Informatii gratuite gasesti la www.faraochelari.com

| Andrei_6051 a răspuns:

Hei. potisa renunti si la lentile si la ochelari, si bineinteles sa vezi bine. vezi pe www.renuntalaochelari.com ca sunt niste exercitii care te pot ajuta