| Ella_9296 a întrebat:

Heei! am o problema. port ochelarisad am miopie, iar lentile nu vreau sa imi cumpar.in schimb ma simt un pic complexata de eistraight face cum sa imi asez parul, sau nu stiuthinking de exemplu, baietilor, pe voi va deranjeaza o fata care are ochelari de vedere?

6 răspunsuri:
| CristinaElena96 a răspuns:

Da si eu sunt o ochelarista,daca pot spune asa:*. Pana si acum ceva timp am avut acceasi problema, daca nu inca o mai am. Ochelarii de vedere iti ofera un aer mai intelectual [nu neaparat tocilar] sunt sigura ca baietii apreciaza o fata cu ochelari.Te pup si lasa chestiile astea, daca vrei lasa un id si mai vorbim:*

| AaaMoods a răspuns:

Wa sad cum sa gandesti asa ceva! crede-ma o fata cu ochelari poate fi super draguta ~! oke sa nu fie ochelari de aia cu rama de 10 m! ork nu are de ce sa te deranjeze! eu spun sa stai linistita! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai lentile de contact de ce nu vrei sa porti? Esti prea mica sau te-au speriat prostii cu prostii de genul ca sunt "extraordinar de greu de intretinut"?
Ca faptul ca te simti complexata cu ochelari ma trimite cu gandul ca ai vrea alt "look" doar ca nu ai solutii cand, de fapt ai.

| VGC a răspuns:

La noi in scl cea mai frumoasa fata si cea mai populara poarta ochelari. e foarte misto tipa.E de treaba poarta ochelari din a 7a si acum e a10 si chiar daca nu mai are nevoi de ei ea poarta ochelari cu lentilele foarte foarte mici deoarece ea crede ca o face mai frumi si mai sexy ochelari si asa este. Funda?

| xManiaC a răspuns:

Cum a sp Rooneybig grin

| Theddy a răspuns:

Se spune ca ochelarii fac ochii sa para un pic mai marihappy iar băietilor le place asta. Caută pe youtube: bubzbeauty happy poate ca esti deja fan bubi happy. În toate filmuletele de la bubzbeauty vei gasi ceva interesant. Iti arata machiaje, cum sa iti faci parul, si uneori si sfaturi. Te sfătuiesc să te abonezi la bubzbeauty, dând click pe butonul aboneaza-te. Asa vei fi la curent cu toate filmuletele ei. kiss PS: si eu am ochelarihappy tot miopie. ii port doar la filme si cand nu văd la tablă la scoală.