| Ghita_Ioana_Ruxandra_1990 a întrebat:

Salut fetelor! Ce trucuri stiti pentru a da volum si a repara parul deteriorat?

Răspuns Câştigător
| Cata980 a răspuns:

Cei mai buni aliaţi în căutarea volumului sunt un uscător şi o perie bună. Mai întâi usucă părul cu foehnul dat pe mediu, până rămâne puţin umed. Un uscător cu difuzor este mai potrivit pentru părul cârlionţat. Îndreaptă jetul de aer cald în mişcări circulare spre rădăcină. Peria rotundă va da volum părului mai lung şi drept.

Adună părul din partea de sus a capului şi prinde-l cu o clamă. Coafează partea de jos a părului, şuviţă cu şuviţă, cu o perie rotundă. Lasă peria în păr până ce acesta se răceşte, şi îndepărteaz-o fără a deranja forma obţinută. Utilizează aceeaşi tehnică pentru părul de pe creştet.

5 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Cumpără un ser de la avon pentru fire despicate, acum e 13lei.

| kaTTsu a răspuns:

Scuze, nu sunt fata, dar se manca c****t cu reclama aia da volum parului wash and?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Tunde parul macar la o luna sau doua, varfurile, va creste sanatos si frumos.
Poti incerca uleiul de ricin.
Te pup!

| gaby5995 a răspuns:

Pt varfurile deteriorate eu folosesc uleiul de ricin.

| zaharbrun a răspuns:

Ulei de recin si ulei de masline, am auzit ca sunt foarte bune