| Cristina_Georgiana_1995 a întrebat:

Ce masca pentru parul deteriorat, uscat si subtire stiti? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DandelionColor a răspuns:

Unge-l cu ulei de masline, lasa peste noapte si spala normal. face minuni. Sa nu pui ulei la radacini, doar pe lungimea parului.

| Tinta_Roxana_1990 a răspuns:

Iti faci o masca din: un ou, o ligura ulei de ricin, o jumatate de zeama de lamaie, 10 picaturi spirt (alcool). Te descalcesti mai intai, aplici masca si o lasi sa actioneze peste noapte. Adoua zi parul va fi destul de intarit, sa nu te panichezi..sub dus in 5 min se va spala din par. Dupa ce s-a dus copozitia din par il poti sampona o data ( eu folosesc sampon de la Gerovital plant) si daca mai vrei poti sa-l mai dai cu putin balsam sau ulei de par ca sa-l pieptini sub dus cu un piaptan cu dinti rari. Cand te usuci setezi feonul la trepta medie atat pentru intensitatea suflului cat si pentru caldura, altfel il vei usca prea repede si parul se va dezhidrata. vei observa o schimbare chiar dupa prima aplicare, parul devine mai puternic si stralucitor. Repeta aplicarea mastii o data pe saptamana sau de doua ori si vei avea rezulte 100% :*