| BlancaFantasma a întrebat:

fetelor imi recomandati va rog o masca pentru ten mixt, pe care sa o pot face acasa? chiar asta seara daca se poate.imi simt fata murdara si nu vreau sa folosesc sapun.as dorii ceva ce voi ati folosit si a dat rezultate. ceva cu ingrediente la indemana:p multumesc

3 răspunsuri:
| deutSa a răspuns:

1 lingurita de miere, jumate de lingurita de lapte, amesteci pana intra laptele in miere, apoi pui pe fata. Stai 15-20 minute si clatesti.

| Scliparici a răspuns:

Eu zic sa incerci masca cu argila de la avon. Este foarte buna si scapi si de cosuri. Si fata iti va arata curata si te vei simti fresh.

| edar a răspuns:

Stiu o masca ce e foarte simpla. Si stiu ca avocado nu e foarte la indemana dar poti merge la orice supermarket si sa iti cumperi 1. nu este mai mult de 2 lei. si o jumatate de avocado o freci cu o lingura de miere cam vreo 2-4 minute. si o lasi sa actioneze vreo jumatate de ora. Daca poti sta mai mult e si mai bine. sper sa iti fie de foloshappy