| Bibu a întrebat:

Saluthappy.
Ieri m-am tuns bob, cei drept nu e prea scurt ajunge cam pana la umeri.Am vrut sa incerc ceva nou...insa nu cred ca am facut o alegere prea buna.sad, parul meu fiind mai carliontat la varfuri... Oare l-as putea coafa intr-un fel incat sa stea mai bine?(sau poate eram obisnuita defapt sa ma vad cu parul lung si de aceea nu pot iesi din aceasta stare)
Oricum as vrea niste pareri despre cum sa il aranjez. FUNDA!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Il poti indrepta cu placa

| MiruD a răspuns:

Ca sa stai cu placa in mana in fiecare zi, ar insemna sa ti-l arzi foarte repede.
Eu zic sa il lasi asa. Ce conteaza daca e un pic ondulat? Iti sta bine. Am mai vazut fete tunse bob si cu parul carliontat, si sincer, le statea chiar bine.winking

| xAliya a răspuns:

Nu-l agresa zilnic cu placa nu o sa obtii decat degradarea lui, iar un par degratat creste mult mai greu decat un par sanatos.Mai bine lasa-l natural sau foloseste o perie rotativa(da nu va fi la fel de drept ca si cand ai fi folosit placa) insa il degradeaza mai putin decat o face placa de par.

| Bibu explică:

In legatura cu placa de par.
Cand aveam parul lung(evident carliontat) inainte de a folosi placa foloseam ser hidratant termoprotector...insa acum ma intereseaza foarte mult daca imi protejeaza parul(cat de cat) de caldura placii de indreptat (avand parul mai scurt).
[normal ca nu o s-o folosesc non stop mai ales ca in aer inca exista umiditate si atunci chiar ca mi se face cret laughing ].

| Izzy1807 a răspuns:

Buna. Daca nu iti place carliontat la varfuri, desi parerea mea e ca ar arata genial, ai putea rula suvitele din fara pe o perie, de preferat rotunda, dar poti folosi si una normala. ori dupa baie ai putea folosi o placa sau o perie speciala si un feon. sper ca te'am ajutat. fundita?