| LucianR a întrebat:

Ieri mi-am cumparat o sticluta de ulei de ricin si vreau sa il folosesc pe fata pentru a stimula cresterea parului facial. De mult port barba insa nu e uniforma si m-am hotarat sa o rad in fiecare zi un timp, ca sa se indese si sa folosesc si ulei de ricin pentru a o stimula. intrebarea este: cum sa utilizez uleiul? il dau pur si simplu pe fata sau trebuie sa il mixez cu un alt ulei? Multumesc anticipat :-)

1 răspuns:
| Jolenne a răspuns:

Bună!
Uleiul de ricin poate fi aplicat direct în locurile "problemă", dar mai indicat ar fi să îl încălzești puțin. Bine, trebuie să ai grijă, pentru că nu trebuie să fie nici prea cald, nici prea rece. Încearcă să-l aduci cam la temperatura camerei/sau o temperatură surpotabilă, deci să fie călduț.
După ce îl aplici ar fi indicat să stai câteva ore cu el, sau chiar să dormi așa, ca să acționeze cât mai mult.
Succes! happy