| DJyAlex a întrebat:

Imi puteti recomanda parfumuri barbatesti care miros de la distanta, precum sospiro erba pura care miroase de la 1km si persista

Răspuns Câştigător
| Lostlyric a răspuns:

Parfumul trebuie sa se simta subtil pe piele si in narile tale si, in special, a altora. Si logica straturilor ar fi asta: sapunul in timpul dusului, deodorantul si parfumul.
Schema unui parfum bun este pentru rezistenta notelor din care este compus, nu pentru cat de tare duhneste. Trebuie sa reziste, pentru ca un parfum bun este foarte scump si trebuie folosit in cantitati decente.
Sospiro Erba Pura este un parfum Unisex cu note de baza formate din cihlimbar, mosc alb, vanilie. Daca iti place cum miroase, alege un parfum cu note de baza similare. Banuiesc ca esti barbat, asa ca te-ar avantaja mai mult o nota de baza care sa contina un procent mai mare de esenta de mosc decat de vanilie. Exemple de parfumuri rezistente care au procente mari de esenta de mosc in notele de baza sunt: YSL Y, Mont Blanc Legend Night, Lacoste L'Homme, Paco Rabanne 1 Million, Carolina Herrera 212 VIP Black, D&G Light Blue.
Fiecare parfum vine in mai multe formule, iar cea care este cea mai persistenta in timp si cea mai puternica este Apa de Parfum. Daca atributele astea ti le doresti, nu cauta varianta de Apa de Toaleta sau Spray sau altele.

4 răspunsuri:
| Chubby2104 a răspuns:

Cum să ai un parfum care miroase de la 1 km? Nu există așa ceva!

| Elyiela a răspuns:

Vrei sa pari cocalar?

Răspuns utilizator avertizat
| CristinaMatei97 a răspuns:

One Millione
Zara pour night II