| c0l0rFuLLSkY a întrebat:

Salut la toti happy! Va rog daca m-ati putea ajuta sa-mi aleg o tinuta pentru pozele de sfarsit de clasa ( sunt in clasa a VIII-a )? Pur si simplu nu stiu! Sa-mi iau fusta, pantaloni negri mulati, camasa, tricou elegant? Ce credeti? Eu m-am gandit la o fusta cu volanase mai scurta de genunchi si un maieu simplu elegant.Sau o camasa eleganta cu o fusta neagra? Help happyhappy!

Răspuns Câştigător
| Andreealovechocolate a răspuns:

Avand in vederea ca la sfarsitul clasei a opta, ma gandesc ca ai 14 – 15 ani, modelul rochiei alese trebuie sa fie potrivt varstei. Intr-adevar banchetul de la sfarsitul ciclului gimnazial e prima ocazie, primul eveniment festiv din viata multora dintre noi. E normal sa vrei sa arati cat mai bine, insa aceasta dorinta duce de multe ori la excese.
O fata de 14 ani trebuie sa se imbrace ca pentru varsta ei si la acest banchet. Rochia ar trebui sa fie scurta – cat de scurta decizi tu, insa nu as recomanda sa porti o rochie lunga la banchet. Alege o rochie intr-o culoare vie, in una dintre culorile acestui sezon. Pentru ca va fi cald, ai putea sa porti o rochie cu bretelute sau cu umerii goi. Rochiile cu un singur umar, asimetrice sunt un alt trend al acestui sezon. Daca banchetul are loc spre seara poti alege o rochie dintr-un material mai lucios, satin sau chiar matase, care e foarte racoroasa vara.

Foarte importante sunt accesoriile, pantofii sau sandalele – la o rochie de vara cel mai indicat e sa porti sandale. Atentie la machiaj si coafura – pentru un look desavarsit, acestea trebuie sa fie cat mai naturale. La mine la banchetul de clasa a opta, unele colege au aparut cu niste "sarmalute" in cap, niste carlionti si niste cocouri care le faceau sa arate ca niste "nase" de 30 de ani.
La 14-15 ani, cel mai mare atuu e chiar varsta, deci imbraca-te corespunzator si have fun.
Eu tiam scris pentru banchet dar poti sa aplici asta si la pozele de sfarsit de clasa

3 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Pai banuiesc ca nu vrei sa te imbraci chiar cum o faci in fiecare zi asa ca excludem pantalonii:D, dar daca tii neaparat sa-ti iei o pereche ia`ti mai eleganti. Uite cateva tinute: http://29.media.tumblr.com/tumblr_l5dt6qFVgc1qa0davo1_500.jpg http://24.media.tumblr.com/tumblr_l5h2fbowMR1qzjggvo1_500.jpg http://www.google.ro/......tp?/imgres

| AnaMariaRo a răspuns:

Buna,
Ai putea incerca o rochie gen: http://www.modanet.ro/articol_Rochie-neagra-lunga-Full-Fashion_qmb39.html
sau o camasa draguta cu niste pantaloni de stofa sau chiar blugi clasici.
http://www.modanet.ro/articol_Camasa-lila-Sweet-Miss_qmbzk.html

| Allie_9261 a răspuns:

Pai daca fusta e pana peste burta eu zic sa o iei si cu un baieu simplu. eventual sa asortezi o geanta mica. Distractie placuta. ~Yoni.