| TheSeventhSin a întrebat:

Salut, la un moment dat cineva spunea ca pantofii si cu ceasul trebuie sa fie de firma (in sensul in care sa fie de calitate).
Dupa parerea voastra care sunt accesoriile care trebuie sa fie cu adevarat scumpe? (aici intreb atat fetele/femeiile cat si baietii/barbatii).
Cel putin la varsta mea sau mai mare, eu am 21 de ani.
Dupa parerea mea in oarecare masura cam toate ar trebui sa fie nu neaparat de firma dar calitative ca de asta luam haine si obiecte de firma.
Dar cele trei lucruri foarte importante dupa mine ar fi incaltamintea, ceasul si cu parfumul.
Acum nu stiu ce sa zic, poate si geaca.
Ce parere aveti? Voi cand vedeti o persoana la ce va uitati prima data (la vestimentatie)

14 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Ce e bun costawinking accesoriile daca nu sunt de calitate sunt degeaba laughing si calitatea costawinking
Pentru mine geanta si parfumu fac toti banii genwinking
Plus ochelari de soare, dar d-aia am doar 5 perechi.
Ca baiat, pai cureaua si pantofii dupa umila mea parere, in astea trebuie investit, ceasul poti sa ai unul si bun.

| Dismally a răspuns:

Conteaza ce iti place si cel mai important ce iti permiti... Si mie mi-ar fi placut un ceas Patek Philippe, A. Lange & Sohne etc. dar pana la alea ma multumesc cu ceva muuuuult mai ieftin happy

| TheSeventhSin explică (pentru Dismally):

Deci ca sa ne intelegem, cand am zis haine de calitate ma refeream haine intr-un buget de oameni de rand laughing
Ca nu am sa dau niciodata doamne fereste pe o geaca cat e o masina la mana a doua. (mi se pare o prostie)
Dar de exemplu la un ceas si adidasi (personal am si as da) undeva la 700 de lei pe un cas si 400-500 de lei pe o pereche de adidasi sau ghete ceva, in functie de anotimp(la reducere)
Dupa parerea mea Gucci, Vagabond si alte firme de genul sunt firme facute pentru oamenii ori fara creir ori pentru oamenii care au prea multi bani si vor sa arate asta prin branduri foarte scumpe. (nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar hainele alea desi sunt scumpe dupa parerea mea sunt groaznice ca si stil)

| Dismally a răspuns (pentru TheSeventhSin):

La un buget de 700 lei o sa gasesti cateva ceasuri Orient, poate si ceva Seiko. Sunt ok.

| cristimihailov a răspuns (pentru Dismally):

Nu-i mai iefton si mai practic un fitbit?

| Dismally a răspuns (pentru cristimihailov):

Eu cand spun ceas ma refer la cele mecanice, dar nah, fiecare poarta ce-i place happy

| TheSeventhSin explică (pentru Dismally):

Asa smart am gear s3, dar sincer sa fiu parca tot astea clasice sunt mai frumoase. (astea smart sunt ok ca si functii)
Sunt frumoase cele de la Orient dar le prefer pe cele de la Fossil.
Cunosti vreun brand bun de parfumuri pentru barbati? unul care sa persiste.

| Dismally a răspuns (pentru TheSeventhSin):

Sfatul meu e sa-ti iei Orient nu Fossil, mecanismult e mult mai bun. Stiu cateva care persista doar ca mirosul lor nu e cel mai bun. Mai bine alege ceva la care sa-ti placa mirosul.

| Anonimus107 a răspuns:

rolling on the floor))) de ce te iei dupa ce spune cineva? Faci ce iti place tie si te poti uita pe net cum sunt imbracati, de ce trebuie sa fie asa de important cum trebuie sa porti asa cum ai mentionat cele doua

| TheSeventhSin explică (pentru Anonimus107):

Nu ia inteles, nu e vorba de cum ma imbrac (ca si stil) e vorba doar de calitate.
Sunt anumite lucruri pe care trebuie sa le ai neaparat de calitate.

| cristimihailov a răspuns (pentru TheSeventhSin):

Salut,

Personal cred ca doar parfumul trebuie sa fie de calitate. In rest nu merita prea mult. Sa fie ingrijit, ok. Dar cam atat. Stilul lejer nu gucci peste tot.

| Anonimus107 a răspuns (pentru TheSeventhSin):

Nimic nu sunt de calitate, trebuie sa te imbraci simplu decat sa ai ceas scump sau pantofi =/ eu una ma îmbrac simplu si ceva elegant...

| Anonimus107 a răspuns:

Uita-te la Mariano DiVaio pe Instagram si vezi stilul lui, dar mai sunt si altii

| ssilver a răspuns:

In opinia mea, ar trebui sa investesti in pantofi de calitate, mai ales daca esti o persoana activa. Iti poate imbunatati calitatea vietii.