| delia_8567 a întrebat:

M-am epilat cu benzi de ceara rece, ieri si acum inca sunt rosie. Ce pot face? Ce pot folosit?

6 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Dai cu balsam pentru dupa ras ori folosesti Cutaden. Data viitoare sa smulgi benzile nu in directia in sus ci tragi paralel cu suprafata epilata.

| effect a răspuns:

Pai e doar iritatia dupa epilare
Pune niste comprese cu apa rece si lasa ca va trece de la sine
Daca nu trece totusi mergi la dedicul de familie

| sonya a răspuns:

Nu neaparat ca esti alergica. Pielea se irita. Poti folosi creme dupa epilare. Si cremele de corp sunt bune. Insa sunt creme dupa epilare de la farmec si nu numai, mentolate care sunt destul de eficiente. Dar nu te astepta ca in 5 minute sa treaca. Daca ai o piele sensibila trece intr-o zi. Daca nu e posibil sa iti treaca si dupa cateva ore.

| deeaxoxo a răspuns:

Probabil esti alergica. Banuiesc ca o sa se vindece de la sine. Citeste instructiunile daca inca mai ai benzile si vezi ca scrie reactii adverse sau ceva. de genu.

| weeds a răspuns:

Aloe vera.

| violetaosuna a răspuns:

Foloseste ulei de masline si vei vedea cum intr-o mai putin de o ora nu mai ai nimic tio garantez eu am folosin si mi-a disparut dar nu folosi mult ca si o crema folosesti