| CriDenise5 a întrebat:

Salut, m-am masurat acum 1 an la scoala eram clasa a8a si aveam 1.63 si eram cat mama, acum m-am masurat iar mi-a spus 1.63 si sunt mai inalt decat mama, de ce? astia de la scoala nu masoara bine sau cum?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este simplu: cand te-au masurat la scoala acum 1 an erai incaltat si de aceea aveai 1.63m, cu tot cu incaltaminte (fara incaltaminte probabil aveai cu 3-4cm mai putin).
Acum, cand te-ai masurat acasa din nou, fara incaltaminte, ai tot 1.63m.

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

O fi intrat maicata la apa laughing ori poate au masurat aia cu batu.Comparatia ta cu maicata este irelevanta, ti se pare doara ca anul trecut erai cat ea, acum este de 2 ori mai inalt. doara ti se pare.
Jssmina vad iar pe linga laughing una scrii tu, alta pricepe ea, femeia asta e de coma laughing cascadorii rasului.
Unde ai scris tu ca ai fost masurat la scoala, iar acu anul asta acasa?
Ea din raspunsul ce la dat asa se pare ca priceput laughing
Deci spune-i ca nu te masurai tu singur acum acasa anul asta.De unde a scos ea ca tu te masurai acasa?

Hai jassmina cu 2 de s sa vaz acu ce mai spui laughing sa masurat omu cu pantofi, acu fara pantofi laughing aia e tare de tot

| Bursucicapolară2 a răspuns:

Sa nu ai încredere în ce spun străinii! Sa te ferești de dușmani și de oamenii spâni și roșii!

| Lioana a răspuns:

1. Poate aveai pantofi mai inalti la prima masuratoare.
2. Poate prima data te-au masurat cu tot cu pantofi, iar a doua oara au scazut înălțimea pantofilor.
3. Poate ai aceeasi înălțime. Ar trebui sa o masori pe mama ta sa vezi ce inaltime are. Poate a scazut ea in inaltime. Se intampla de la o varsta. Sau poate sta mai cocosata.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Baietii sunt mai inalti decat fetele, tu îi semeni tatalui tau daca el are peste 1, 70 asa o sa fi si tu, femeiile sunt frumoase mai scunde decat barbatii, ele au acest avantaj de a pune tocuri inalte sa compenseze lipsa centimetrilor, sunt sigur ca mama ta poarta tocuri ca sa fie cît tatal tau la capitolul inaltime.