| anayana a întrebat:

Cum se masoara marimea sutienului de fapt? Nu inteleg nimic din ce scrie pe internet si eu am o carticica de cand eram clasa a6a, ne-a dat-o la scoala si. n-o gasesc pe internet. In carticica scrie sa te masori sub sani si sa adaugi 10cm (ca sutienele sunt elastice, care nu inteleg de ce trebuie sa adaugi 10 cm daca sunt elastice, si scrie ca aceasta este masura sutienului) si apoi sa iti masori sanii, si scrie ca daca numarul la care ai adaugat 10cm este identic cu cel de al2lea numar, atunci ai cupa AA, dar nu scrie daca al2lea numar este mai mic decat cel la care am adaugat 10cm. Adica o sa mai creasca pana egaleaza numarul la care am adaugat 10cm si dupa ce am trecut de 20 de ani, sau este ceva neregula cu dezvoltarea corpului meu? Sunt o persoana slaba, dar dupa ce m crescut descopar ca nu eram prea slaba cum zicea lumea, aveam 1, 60 si 47 kg cand ne-a masurat in clasa a8a, de mancat mananc mult dar ma ingras doar la burta, atat de mare ca multa lume facea gluma ca eram gravida, in adolescenta nu mi-a pasat marimea sanilor nu sunt genul acela de fata care sa vreau sa-mi arat sanii, eu ii tin sub bluza. De exemplu, la prima am 72(minim) si la a2a am maxim 80. Puteti sa-mi da-ti un raspuns fara sa-mi ocoliti intrebarea sau sa-mi cereti alte detalii care nu-s problema voastra de *ce parintii si ce viata nu pot avea, nu pot ajunge la doctor*?

1 răspuns:
| KatPetrova a răspuns:

La magazin poti proba sutienele, alege 3-4 marimi care ti se pare ca ar putea fi bune si alege-o pe cea care iti sta cel mai bine apoi uita-te la eticheta si vezi ce marime e