| Gabriel_Mircea_1995_uUzf a întrebat:

Salut, mă cheamă Gabriel și ma confrunt cu o situație în care nu știu ce sa mai fac, de câțiva ani buni tot aștept să îmi crească și mie barba, dar din păcate doar puțin tare de la perciuni în jos am deși dau cu lama cum creste puțin. Oare sa cer sfatul unui medic, rezolv ceva, sau ce pot face, menționez ca am 24 ani totuși pana acum trebuia sa crească?

4 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Perioada asta poti sa porti masca.

| Violleta2022 a răspuns:

Barba creste hormonal!
Nu poti sa o infleuntezi cu nimic, daca hormonii tai sunt "lenesi" sau nu sunt "hraniti sanatos", nu vor sa se miste mai repede.
O hrana sanatoasa si completa, cu multe fructe si legume proaspete, care iti aduc aport bun de vitamine si minerale in corp, influentand si stimuland hormonii.

| Gabriel_Mircea_1995_uUzf explică (pentru Violleta2022):

Mănânc destul de sănătos nu prăjeli, nu grăsime, mănânc fructe legume, mai iau și calciu. Degeaba

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gabriel_Mircea_1995_uUzf):

Probabil ca nu-i suficient, cat de multe vitamine si minerale inghiti din legume proaspete si fructe.
Iar calciul, chiar nu ajuta la cresterea barbii sau a parului.