| turaboandy a întrebat:

Cum pot sa fac sa am o barba mai deasa? Acum imi creste barba putin, adica doar de la perciuni in jos si pe barbie in jos pana pe gat, dar nu este deasa. Am auzit ca daca folosesti benzi de ceara in loc de lama de ras ai rezultate bune pentru o barba mai deeasa. Dau fundahappy

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @turaboandy! Benzile de ceară nu fac atceva decât să smulgă firul de păr cu tot cu rădăcină- asta înseamnă că va crește mai rar. Continuă cu lama de ras.
O zi cu zâmbet și cu... barbă să ai!

8 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

Dimpotrivă. Ceara folosită oriunde, răreşte firele de păr.
O să fie mai deasă, cu vremea, ai răbdare laughing

| FoarteLetargic a răspuns:

Cu lama de ras. Lasa benzile de ceara.
Funda?happy

| PetreConstanta a răspuns:

Mai rara poate Da-i cu lama si o sa ai par pe fata ca in cap Spor la treaba

| lyza_5707 a răspuns:

Benzile de ceara subtiaza firul de par si il raresc, prin smulgere se subtiaza radacina firului...cat despre o barba mai deasa...nu stiu sigur ca nu-s barbat, dar am auzit ca se indeseste in timpthinking oricum, nu o epila cu cearalaughing

| lipitoOarea a răspuns:

Nu e adevarat. Rade-te cu Bic si vei avea o barba deasa cu mult par, exact cum are maimuta pe spate!

| SingleFlavor a răspuns:

Te dai mai des cu bic-ul, (3 ori pe saptamana), dar in general odata cu varsta se indeseste. wave

| turaboandy explică:

P.S Am 18 ani si ma barbieresc de 2 ori pe saptamana cu Gillette cu 5 lame, ma barbieresc si in ras-par dar degeabasad Creste mai mult insa nu mai des.

| krissu23 a răspuns:

Altii vor sa scape de barba si voi... Deh, asteptati! E o problema de domeniul varstei si testosteronuluiwinking