| unku a întrebat:

Mi-am cumparat un blazer si pantalon de la H&M dar dupa 2 purtari am observat ca a inceput sa se descoase (zici ca se scamoseaza) materialul, mai ales la maini si spate, probabil unde se freaca materialul.

Costumul este asemanator cu acesta (materialul este lejer, de vara) - http://www.selectism.com/......er-00.jpg.

As dori sa imi dati cateva idei cum sa fac sa nu mai apara (sa ma tina cat mai mult mai ales ca am dat ceva bani pe el) si cum sa inlaturez acele scame/ate.

Multumesc!

7 răspunsuri:
| daηă a răspuns:

Link-ul dat de tine nu merge.

| Bondarel99 a răspuns:

Nu merge link-ul, dar daca se descoase la propriu materialul inseamna ca a fost undeva un fir descusut, nu e nimic grav poti sa-l faci la loc.Pt scame cel mai simplu e sa iei o bucata de scotch si sa o treci pe haine si va fi ca nou, scamele se iau imediat.

| ApofissPapaya a răspuns:

Link-ul nu merge. Incearca sa nu te mai 'freci' de lucruri dure, dupa 2 purtari nu cred ca l-ai spalat, dar sa iei si asta in considerare. Unii detergenti mai mult rau fac. Incearca sa-l calci, poate nu se mai descoase asa rau...Numai bine! happy

| GatitulMiresei a răspuns:

Materialul este de proasta calitate.
Poti sa investesti pe mai departe timp, ca sa inlaturi scamele.
Exista aparate micute, pe baza de baterii, care inlatura scamele.
Pe viitor stai departe de astfel de materiale.

| unku explică:

Http://i1255.photobucket.com/......Suit-4.png

http://manofmanyshoes.files.wordpress.com/......-chest.jpg

Sper ca merg acestea.
Ideea este ca se scamoseaza - adica se desprind scame in momentul in care se freaca sau se agata.

| unku explică:

Http://i1255.photobucket.com/......Suit-4.png

http://manofmanyshoes.files.wordpress.com/......-chest.jpg

Ideea este ca se scamoseaza - adica se desprind scame din el unde se freaca sau este agatat.