| Catalin_Gabriel_1998_kVdq a întrebat:

Salut! Mi-am rupt un cos si dupa a aparut o coaja. Mi-am rupt coaja si in locul ei s-a format un mic "crater/groapa" ce as putea sa fac?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu timpul (in cateva luni) corpul se va regenera, mai ales daca pe acel loc ajung destule raze soare si ai regim de mancare echilibrat.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Saracele trombocite... cat s-au muncit ele acolo saracutele si tu ai rupt cojita :/

Lasa asa. Recomand crema La Roche Posay - Effaclar, de la farmacie. Este putin cam scumpa, dar isi face treaba garantat.

Numai bine!

| Floridori a răspuns:

Sa nu iti mai rupi nimic...
Depinzand de cat de profund este, chiar daca pielea se va reface, exista posibilitatea ca acel "crater" sa ramana.Ideal ar fi sa nu mai rupi nimic pentru a evita sa iti lasi astfel de semne.

| alexandradlr a răspuns:

Nu trebuie să le rupi. Poti sa te speli bine pe fata si să te dai cu creme sau anumite soluții in zona inflamației.

| Eibogu a răspuns:

Nu rupe coșurile!