| FaraNumePls a întrebat:

Salut, mi-e îmi place moda și as vrea sa îmi spuneți dacă există niște reguli pe care trebuie să le respectăm noi băieții

Răspuns Câştigător
| TimSem a răspuns:

Cum s-a mai zis aici, nu contează moda, însă contează unele reguli. La bărbați nu sunt (așa) multe. Sunt câteva „tehnice", iar în ceea ce privește culorile, aici trebuie puțin studiat și un pic de „simț artistic", pentru că trebuie să existe armonie.
Câteva chestii pe care trebuie să le știi ar fi:
- pentru îmbrăcămintea formală cureaua trebuie să fie de aceeași culoare cu culoarea pantofilor
- ultimul nasture de la jachetă nu se închide
- evită sacourile cu trei nasturi
- cravata trebuie să atingă ușor cu vârful catarama curelei (nu mai scurt sau mai lung)
- la pantaloni scurți, șosete scurte (sau care nu se văd deloc)
- șosete albe doar la îmbrăcăminte și încălțăminte sport (în niciun caz la un costum sau haine „smart")

6 răspunsuri:
| AutumnDay a răspuns:

Imbraca-te cu ce-ti sta bine, cu ce te avantajeaza, nu cu,, ce e la moda". Imbraca-te cu ceea ce te reprezinta si se potriveste cu tine.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Intotdeauna sa te ghidezi dupa codul bunelor maniere! Restul e can -can!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Du-te-n slipi si papuci de plaja laughing

| ALGator a răspuns:

Să stăpânească regulile ca un maestru și să le încalce ca un artist.

| Dumbi a răspuns:

Singura regula pe care trebuie sa le respectam noi baietii, cat si fetele este sa fim noi insine si sa numai copiem pe altii, daca ne place modul in care se imbraca cineva si nu iti sta bine, incerci altceva mai ok pentru tine.

| Voro a răspuns:

Daca iti place moda, ai asta in sange. Nu trebuie sa iti spuna nimeni.
Trebuie sa ai stilul personal, nu te lua niciodata dupa moda si nu plagia.
Important e sa ramai cat mai ingrijit, restul vine de la sine.