| 210552 a întrebat:

Ce reguli trebuie sa respectam cind ne aflam in mijloucul naturii?

1 răspuns:
| copilfardeminte40127 a răspuns:

Depinde la ce te referi cand spui,, in mijlocul naturii". Daca iti petreci o zi in padure, de exemplu trebuie sa respecti anumite reguli. Nu trebuie sa lasi un foc nesupravegheat, nu trebuie sa arunci gunoiul in padure sau in apa, nu trebuie sa rupi crengile copacilor (pentru foc, foloseste crengi uscate de pe jos), incearca sa nu faci mult zgomot ca sa nu deranjezi,, locuitorii" padurii. Sper ca te-am ajutat.