Întrebare recomandată | omulpaiangan a întrebat:

Salut, nu m-am barbierit niciodata, ce e mai bine sa folosesc prima data dupa ras : after shave sau crema fara alcool?(voi folosi gillette blue 2 )

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Crema nu hidrateaza suficient si simti nevoia sa te scarpini putin, alcoolul intareste repede porii si simti ca te arde putin fata (after shave lichid pe baza alcoolica). Au aparut niste after shave-uri de la gillette care isi fac fata bine dupa ras.

| BrownyBrown55 a răspuns:

After Shave

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Prima data cand m-am barbierit am folosit after shave cu alcool, dar de obicei folosesc crema/balsam. Cu nici una n-am avut probleme, dar am tenul sanatos, n-am avut parte de cosuri nici in liceu.

| stark47 a răspuns:

Cremele sut mai bune.nu iti vor aparea acele buburute de iritatie de la alcool

| ovdiuc a răspuns:

Crema

| LauBau a răspuns:

Prima oara eu zic sa folosesti crema fara alcool de vroe 5 dati;
PS: Eu folosecs After Shave e mult mai bun decat o crema;